Novinka

The Reggae Invasion začíná ve Vagonu

autor: Ondřej
datum: 14.04. 2011 10:55
Reggae klub Radia 1 ve spolupráci s klubem Vagon pozvali do Prahy aktuální držitele ceny Anděl v kategorii Ska & Reggae, jihočeskou skupinu Pub Animals a jejich duchovní (částečné i fyzické) otce, českobudějovický HE band. Takže jestli nemáte dnes co na práci, vyražte na Národní třídu!

Pub Animals

Těžko říci, co si parta spolužáků na českokrumlovském gymplu v roce 2006 slibovala od právě založené ska kapely. Po čtyřech letech existence se Pub Animals prosadili v Česko – Slovenské části prestižní soutěže European Reggae Contest. Skončili druzí a na základě tohoto výsledku byli pozváni do Španělska na jeden z největších světových festivalů Rototom Sunsplash, kde rozhodně nezapadli. Dodnes považují tento koncert za jeden z vrcholů jejich dosavadní kariéry. Necelý rok poté přichází další úspěch v podobě žánrového Anděla v kategorii Ska & Reggae za album Safar-I.

Během let rozšířili Pub Animals svoje výrazové prostředky o reggae, rocksteady i soul, takže ska už není dominantním stylem. I přes jejich mládí zvládají tyto, převážně karibské, styly s neuvěřitelnou bravurou, lehkostí a elegancí. Z jejich koncertů je na první poslech i pohled cítit radost z hudby. S nadšením můžeme sledovat excelentní výkony všech osmi muzikantů a publikum si pozitivní energie užívá do sytosti. Pub Animals si vydobyli své místo na domácí reggae a ska scéně, pravidelně vystupují na našem nejprestižnějším festivalu této hudby Mighty Sounds. Úspěšně koncertují po celé republice a pozvolna se začínají prosazovat i v zahraničí. Pro první „poandělské“ vystoupení v Praze si připravili speciální set!

HE band

Jedna z prvních českých reggae kapel působí na scéně již více než 20 let. Programově koncertují převážně jen na jihu Čech, proto jsou ve zbytku republiky takřka neznámí. HE band je doposud jedinou českou reggae kapelou, která skutečně hrála svou hudbu v karibské oblasti, a to ne neúspěšně ;). V polovině 90. let se o HE bandu mluvilo jako o jihočeském Yo Yo Bandu (ale kdo si dnes, bohužel, vzpomene na Yo Yo Band). Frontman Jirka Hebík přizval ke spolupráci v kapele, a to i pro tento koncert, semifinalistku Superstar 2009 Anetu Vališovou. Kromě stovek odehraných koncertů má HE band na svém kontě i 2 alba: Člověče nezlob se a Takhle tady žijem.

Album Člověče nezlob se obsahuje i písničku Reggae pro Jakuba, kterou tehdy kapelník a zpěvák Jirka Hebík napsal pro svého čerstvě narozeného prvního syna Kubu. Jirkovi synové Jakub (bicí) a Štěpán (zpěv, trombon) jsou od počátku oporami Pub Animals, Ve čtvrtek budeme mít možnost porovnat výkony otce i synů a sledovat zajímavou synergii v projevu obou kapel.

O afterparty, která skončí tradičně až s příjezdem prvního metra do stanice Národní se postará SWAMP SAFARI SOUND SYSTEM ve složení DJ Kaya a Selecta Hroutil, tentokrát rozšířený o hostující MCs: Mr. ROLL, DAWE, PAPARASTY

komentáře

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...