Novinka

Russkaja se chystá na pražský koncert

autor: Ondřej
datum: 12.02. 2012 12:15
Russkaja, ska-recesistická senzace United Islands 2011, se vrací do Prahy na dlouho očekávaný klubový koncert. 16. února, tedy už ve čtvrtek, vystoupí v Lucerna Music Baru.

V žádném případě nečekejte táhlé ruské balady s balalajkou. Dokonce vlastně nejde ani tak úplně o Rusko, jakkoli tu má svoje personální akvizice. Russkaja je totiž kapela rakouská. 'Russ' jako ruská noc, ruská duše a v neposlední řadě dobrá ruská vodka. 'Ska' jako nezkrotný rytmus, kterým vám rozhýbe nohy a 'Ja', tedy ano. Russkaja bývá často přirovnávána ke známějším Gogol Bordello, a to nejen kombinací východoevropských melodií a vysokorychlostní, balkánským rytmem inspirované, dechovky. Lídrem kapely je Georgi A. Makazaria, který se narodil v Rusku, ale od roku 1992 žije ve Vídni. Bohaté zkušenosti z dalších žánrů mají i ostatní členové, kteří působili v mnoha rakouských kapelách.

Kapela vznikla v roce 2005 a po několika singlech a EP v roce 2008 vydala první album Kasatchok Superstar. Po vydání debutového alba se kapela rychle dostala na vrchol a brzy byla hvězdou nejen ska festivalů a plnila kluby po celém světě. Posluchače krmí formou neodbytného tanečního rytmu, nad kterým se vznáší mix lecčeho východoevropsky-lidového, ale i metalické riffy, jazzová preciznost a zappovské rockové fóry.

Své poselství Russkaja definuje třemi slovy: dance, dance a ještě jednou dance. Russkaja kromě chytlavých melodií a skočného rytmu, umí perfektně hecovat publikum a interaktivně ho zapojit do velmi precizně promyšlené choreografie.

komentáře

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...