Novinka

Kmeny - subkultury na vyhynutí?

autor: Ondřej
datum: 24.12. 2011 13:00
Vladimír 518, známá postava české multimediální scény a taky rapper, přivádí na svět stále něco nového, naposledy knihu Kmeny. Ta vyšla před pár týdny a okamžitě zmizela z pultů. Proč? Mapuje subkultury alias kmeny a poptávka z jejich řad byla vysoká. Není divu...

Kmeny, zabývající se vizuálním stylem českých subkultur, byly se značným ohlasem uvedeny 1. prosince v pražské Meet Factory. Kniha vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech se snaží představit aktuální podobu pražských komunit od hip hopu a hardcore, přes gotiky a neohippies, až po milovníky japonské popkultury nebo ska.

Na Kmenech se vedle fotografa Tomáše Součka podílelo pětadvacet domácích autorů, kteří dají nahlédnout do historie i současnosti jednotlivých městských subkultur. Kay Buriánek z kapely Sunshine se například rozepsal o emo kultuře, rapper James Cole o hráčích počítačových her a publicistka Jana Kačurová zmapovala partičky kolem tetovacích salónů.

Kmeny sice rychle zmizely z pultů, ale brzy se na ně zase vrátí. Mělo by se tak stát už v únoru a pokud je nemáte, určitě si je obstarejte. Dočtete se totiž právě i o ska, které nejen za pomoci Simona z The Chancers zmapoval Honza Vedral.

komentáře

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...