Novinka

Poslechněte si novou desku Fast Foodů

autor: Ondřej
datum: 25.11. 2011 14:40
Oblíbená formace Fast Food Orchestra přichází s novou deskou. Wanted For Cooking vychází po dvou letech po zatím poslední Utsuki. Kapela podle svých osmi členů nerada stojí na jednom místě a album je tak proto zcela jiné než předešlé.

"To, že můžeme kombinovat celou paletu hudebních žánrů, je jediný a hlavní důvod, proč to ještě děláme,“ dodává s tím, že je těžké album někam zařadit. "Na koncertech pořád hrajeme mix ska, reggae a urban music, což na deskách dodržujeme jen částečně. "Stále dost odlišujeme to, co dává smysl hrát na živo a co splní účel jen na desce," říká Fido. Posluchači se podle něj mohou těšit na několik velmi netradičních kousků.

Na hudební pestrosti alba, které si můžete zdarma celé poslechnout tady, se podepsala otevřenost, která roste s věkem členů. "Už neděláme rozdíl mezi styly, spíše mezi tím, co se nám líbí a co ne. Většina z nás je schopná ocenit cokoliv dobrého od metalu přes vážnou hudbu až po pop,“ vysvětluje kapelník.

Od prvního koncertu Fast Food Orchestra uběhlo dlouhých třináct let. "Není to jenom parádní hodina a půl na pódiu, ani parádní kalby po koncertě, ale jsou to celé hodiny strávené v dodávce, nulová šance odjet někam na víkend nebo vyrazit na jinou kapelu. Připadá nám přínosnější omezit hraní, více si užívat koncerty a získat tím čas i na jiné své projekty,“ uzavírá Fido.

komentáře

Přispívání je povoleno pouze přihlášeným uživatelům...
K tématu se zatím nikdo nevyjádřil, máte-li co říct, můžete být první...